حضور مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری استان آذربایجان غربی در شهرستان شوط و دیدار و گفتگو با فرماندار شهرستان شوط

حضور مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری استان آذربایجان غربی در شهرستان شوط و دیدار و گفتگو با فرماندار شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوط: مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری استان آذربایجان غربی با عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط در محل فرمانداری دیدار و گفتگو نمودند.

عبدالهی اصل با بیان اینکه گسترش خدمات بیمه ای در روستاها می تواند یک گام بزرگ در راستای افزایش رفاه اجتماعی روستائیان باشد، ادامه داد: همه ما وظیفه داریم برای پویایی کانون های تولید و توانمندسازی روستائیان از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.
فرماندار شهرستان شوط افزود: با ایجاد راهکارهای مناسب می توان گامی اساسی در جهت رفع مشکلات این عزیزان برداشت و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ظرفیت بسیار مناسبی در  جهت دستیابی به این اهداف است که مهمترین نمونه این اهداف همکاری با موسسات مالی در راستای اعطای تسهیلات به کشاورزان و روستاییان و عشایر می باشد.
عبدالهی اصل تاکید نمود:در راستای خدمت رسانی به روستاییان این صندوق باید از ابتدا بستر لازم برای اجرای برنامه های توسعه ای در روستاها فراهم نموده و روستاییان را از مزایای تسهیلات خود بهره مند سازند.
یونس معزز افزود: در حال حاضر 164 کارگزار صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری در آذربایجان غربی وجود دارد که از این تعداد ۲ کارگزار در شهرستان شوط  مستقر می باشد
مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری خاطر نشان کرد: از مزایای این بیمه می توان به بازنشستگی، از کار افتادگی ناشی از کار، بیماری، حوادث و مزایای مستمری بازماندگان با امکان انتقال سوابق بیمه های اجتماعی دیگر اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد:در حال حاضر تعداد ۸۰ هزار خانوار روستایی و شهری در استان آذربایجان غربی تحت پوشش این صندوق هستند که تعداد ۲۴۰۰ خانوار از مزایای حقوقی و مزایای مستمری برخوردار می باشند.
معزز اضافه کرد و گفت: در شهرستان شوط تعداد 2 هزار خانوار تحت پوشش این صندوق بوده که 30 نفر از مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری استفاده می کنند.