🌺دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان غربی با عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط

🌺دیدار مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان غربی با عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط:مهندس بدلی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان غربی با عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط در محل دفترکار فرماندار با ایشان دیدار و گفتگو نمودند.

فرماندارشوط  در این دیدار از عملکرد جهادی بنیاد مسکن در زمینه مقاوم سازی مساکن روستایی ، اعطای سند مالکیت به روستاییان و بهسازی معابر روستایی همچنین در زمینه قیر رایگان برای آسفالت روستاهای شهرستان ابراز رضایت نمودند و ادامه فعالیت های چشمگیر بنیاد مسکن را در زمینه های شهری و روستایی از مدیر کل  درخواست نمودند.
وی  تصریح نمود:براساس تفاهم نامه ای که با سازمان منطقه آزادمنعقد شده تا سال 1400 اجرای طرح هادی روستاهای شهرستان به اتمام برسد که این روستاها شامل بیانچولی،عظیم کندی،صوفی و تازه کند است.
فرماندار شوط به بحث ضمانت بانکی دریافت کنندگان تسهیلات اعطایی از بنیاد مسکن گفت: با برداشته شدن موانع گوناگون، زمینه بهره مند شدن از تسهیلات مسکن به ویژه در روستاها و نوسازی بافت های روستایی بیش از پیش فراهم می شود.
مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی استان آذربایجان غربی گفت :امروزه یکی از راهبردهای موثر در توسعه همه‌جانبه پایدار نواحی روستایی، استفاده از مشارکت و توانمندی‌های دهیاران و روستائیان برای عمران و توسعه مناطق روستایی در همه ابعاد بوده و می طلبدبا برنامه‌ریزی صحیح و همکاری دهیاری‌ها، میتوان روند توسعه روستاها را در سطح استان سرعت بخشید.
وی در خصوص افزایش جذب سهمیه مسکن روستایی درشهرستان شوط تصریح کرد: دهیاران باید با تعامل و همکاری با اعضای شورای روستا، ریش سفیدان و جامعه روستایی را با استفاده از قابلیت‌های طبیعی و امکانات آب و خاک در چارچوب اهداف و ابعاد توسعه پایدار حرکت کرده و در این زمینه اطلاع رسانی نمایند.
مهندس بدلی همچنین متذکر شد:اولویت اجرای طرح هادی با روستاهای هست که عملیات زیربنایی آنهااز جمله اجرای عملیات گاز کشی آنها به اتمام رسیده باشد.