دیدار سهندی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان غربی با حسن عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط

دیدار سهندی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان غربی با حسن عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط: سهندی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان غربی با حسن عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط دیدار و گفتگو کردند.

فرماندار شهرستان شوط نیز در این دیدار گفت: توانمندسازی و ارتقای عزت نفس خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد از مسائلی است که باید مورد توجه باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان شوط فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه‌های مختلف از جمله مسائل فرهنگی و امر زکات را ارزشمند و شایسته تقدیر دانست.

حسن عبدالهی اصل تصریح کرد: رفع نیاز محرومان بالاترین افتخار است و منش و اهتمام ائمه اطهار و معصومین نیز بر اساس همین موضوع است.

عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: مردم خیر و نیکوکار استان در هشت ماهه سال جاری بیش از ۱۱۳ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان در طرح‌های حمایتی کمیته امداد آذربایجان‌غربی مشارکت کرده‌اند.

وی ادامه داد: میزان مشارکت هشت ماهه مردم نیکوکار آذربایجان‌ غربی در طرح‌های حمایتی کمیته امداد نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۵۲ درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی تصریح کرد: هم اکنون ۱۵۱ هزار و ۹۱۸ صندوق صدقات شهری و خانگی در استان وجود داشته و مردم آذربایجان‌غربی در هشت ماهه امسال پنج میلیارد و ۴۶۴ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند که نسبت به زمان مشابه سال گدذشته ۱۷ درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: میزان زکات پرداختی مردم آذربایجان‌غربی در هشت ماهه امسال با رشد ۱۵ درصدی نسبت به زمان مشابه سال گذشته به ۳۵ میلیارد و ۷۲۴ میلیون رسیده است.

سهندی افزود: ۱۰ میلیارد و ۳۳۸ میلیون تومان از این زکات نقدی و ۲۵ میلیارد و ۳۸۵ میلیون تومان نیز به‌صوربت غیر نقدی پرداخت شده است.

وی بیان کرد: مردم خیر آذربایجان‌غربی در هشت ماهه امسال ۲۷ میلیارد ۳۰ میلیون تومان از طریق مراکز نیکوکاری به افراد نیازمند کمک‌رسانی کرده‌اند که نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۶۷ درصد رشد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: تعاملات، اکرام ایتام، طرح محسنین، و طرح های مبتنی بر نیاز از دیگر روش‌های مساعدت مردم استان به کمیته امداد استان محسوب می‌شود.

سهندی اظهار کرد: احداث ۷۰۰ واحد مسکن مقاوم برای مددجویان این نهاد در سال جاری پیش بینی شده که در هشت ماهه امسال، ۴۸۸ واحد از این تعداد احداث و واگذار شده است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با بیان اینکه سه همایش‌ با محوریت شناسایی ایده‌های برتر شغلی تا پایان سال جاری برگزار می‌شود، تصریح کرد: مجریان ۱۵۰ عنوان شغلی تاکنون موفق به دریافت تسهیلات اشتغال شده و هم‌اکنون در مسیر توانمند شدن گام بر‌میدارند.