مراسم تکریم و معارفه دادستان شهرستان شوط

مراسم تکریم و معارفه دادستان  شهرستان شوط
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شوط :مراسم تکریم و معارفه دادستان شهرستان شوط #با حضور فرماندار، امام جمعه ، رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی و اعضای شورای اداری و تامین شهرستان شوط در محل سالن همایش ولایت فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد.

فرماندار شهرستان شوط در مراسم تکریم و معارفه دادستان شوط از زحمات و خدمات شایسته قضات و کارکنان زحمتکش دادگستری و دادسرای تقدیر و تشکر کرد و گفت : امروز همدلی و تعامل بسیار خوب دستگاه قضایی با سایر ادارات، نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی و باعث شتاب بخشی و تسریع در توسعه و پیشرفت منطقه در حوزه‌های مختلف گردیده که بطور قطع ادامه این روند در تقویت حاکمیت قانون در سطح منطقه هم بسیار موثر خواهد بود.

حسن عبدالهی اصل با تقدیر از زحمات ارزنده آقای نیازی دادستان سابق شهرستان، وی را فردی قانون مدار و مدبر معرفی نمود و افزود: آقای نیازی در انجام ماموریت های قضایی و اداری عملکردی قابل تحسین و در راستای تامین امنیت، ارتباط و تعامل سازنده ای با اعضای محترم شورای تامین و شورای اداری شهرستان داشتند و برای ایشان در سمت جدیدشان آرزوی موفقیت و سربلندی نمودند.

وی افزود ؛مشکلات موجود در شهرستان با تعامل ادارات و اعضای شورای تامین به سرانجام می رسد و گسترش عدالت، برقراری آرامش و امنیت پایدار، حرکت به سمت توسعه همه جانبه و ترویج ارزش های اسلامی از جمله مواردی است که همه مسئولین باید برای تحقق آن تلاش کنند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در مراسم تکریم و معارفه دادستان شهرستان شوط گفت: استفاده از فضای مجازی در زمینه‌های مختلف قضایی موجب سهولت در نظارت، ارزیابی و رسیدگی قضایی به پرونده‌ها شده است که یکی از نتایج مثبت آن کاهش میزان مراجعات به دستگاه قضایی و ابلاغ الکترونیکی قرار‌های قضایی است.

وی بیان داشت: ۲۵ هزار خدمت قضایی در ۶ ماهه اول سال جاری از طریق خدمات الکترونیک قضایی به مردم ارائه شده است که قطعا در امور کلی جامعه و خصوصا مراجعین تاثیر مثبت و مطلوبی داشته است چرا که هم بسیاری از هزینه‌ها را کاهش داده است و هم از هدر رفت اوقات مراجعین جلوگیری کرده است.

گروسی با اشاره به اینکه آذربایجان‌غربی در حوزه ابلاغ الکترونیکی در رتبه های برتر کشور قرار دارد گفت: این استان در زمینه ابلاغ الکترونیکی رتبه دوم کشوری را داشته وشهرستان شوط نیز دراین حوزه  ۹۷ درصد ابلاغ‌ها الکترونیکی انجام شده که این شهرستان رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

🔻در این مراسم آقای رحیم نوری بعنوان دادستان شهرستان شوط معرفی و از زحمات آقای نیازی دادستان قبلی تقدیرشد.